Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Nowa remiza OSP już nabiera kształtów

30 listopada, 2022

Budowa nowej kaletańskiej remizy OSP idzie pełną parą. Po podpisaniu we wrześniu umowy z wykonawcą, prace ruszyły niemal natychmiast. W ubiegłym tygodniu zaczęto wznosić już ściany budynku. Można stwierdzić, że od tego momentu inwestycja nabrała już realnych kształtów i wkrótce będziemy mieli okazję zobaczyć nową siedzibę naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wykonawca firma TIGER-BUD S.C. z Rusinowic, lider konsorcjum, zobowiązała się wznieść budynek i oddać do użytkowania w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.
Przypomnijmy, że środki na realizację tej inwestycji w kwocie 4.496.296,98 zł pochodzą z budżetu miasta Kalety oraz Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

budowa OSP Kalety 2022

budowa OSP Kalety 2022

budowa OSP Kalety 2022

budowa OSP Kalety 2022
logo
 

 

 

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).