Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Nowa remiza OSP już stoi. Trwają prace wewnątrz budynku

13 lutego, 2023

W ubiegłym tygodniu, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z komendantem Państwowej Straży Pożarnej Adamem Lachowiczem oraz zastępcą naczelnika kaletańskiej OSP Kazimierzem Złotoszem odwiedzili plac budowy nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.
Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Aktualnie trwają roboty in-stalacyjne wewnątrz budynku. Nowa remiza będzie nie tylko większa i bardziej komfortowa, ale przede wszystkim spełniająca obecne wymogi i normy dla takich obiektów. Zaprojektowano w niej m.in. cztery duże i cztery mniejsze stanowiska dla samochodów ratowniczych, magazyny na sprzęt strażacki oraz pomieszczenia socjalne.
Przypomnijmy, że środki na realizację tej inwestycji w kwocie 4.496.296,98 zł pochodzą z budżetu miasta Kalety oraz Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

remiza OSP

remiza OSP

remiza OSP

remiza OSP

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).