Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Nowe wskazania dla wiernych uczestniczących w mszach świętych i nabożeństwach  

06 listopada, 2020

W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami w walce z koronawirusem informujemy, że od soboty 7 listopada 2020 r. do niedzieli 29 listopada 2020 r. w kościołach podczas mszy św. oraz innych nabożeństwach na 1 uczestnika musi przypadać 15 m2 powierzchni użytkowej świątyni. W kaletańskich parafiach zgodnie z metrażem poszczególnych kościołów może jednocześnie przebywać:

- parafia w Jędrysku 30 wiernych,

- parafia w Miotku 24 wiernych,

- parafia w Drutarni i Bruśku odpowiednio 15 i 8 wiernych.

Nowe wskazania dla wiernych uczestniczących w mszach świętych i nabożeństwachGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).