Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Nowe wskazania dla wiernych uczestniczących w mszach świętych i nabożeństwach  

26 kwietnia, 2020

  • Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów oraz ze wskazaniami Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, od dnia 20 kwietnia br. podczas mszy świętych oraz innych nabożeństw w kościele lub kaplicy może przebywać 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni użytkowej świątyni, nie wliczając osób sprawujących kult religijny. Na cmentarzu podczas jednego pogrzebu obecnych może być do 50 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy. Dodatkowo wprowadzony został obowiązek zakrywania, przez uczestników liturgii ust i nosa z wyłączeniem osób duchownych prowadzących nabożeństwo. Po ustaleniach z proboszczami kaletańskich parafii, zgodnie z metrażem poszczególnych kościołów w świątyniach może jednocześnie przebywać:

    - parafia w Jędrysku 30 wiernych,

    - parafia w Miotku 24 wiernych

    - parafia w Drutarni i Bruśku odpowiednio 15 i 8 wiernych.

    Nowe wskazania dla wiernych uczestniczących w mszach świętych i nabożeństwach
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).