Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Nowe zasady walki z epidemią COVID-19  

24 listopada, 2020
 • Przedstawiamy najważniejsze założenia walki z koronawirusem jakie zostały przedstawione przez Prezesa Rady Ministrów podczas konferencji prasowej w dniu 21 listopada 2020 r.

  Od najbliższej soboty 28 listopada do 27 grudnia 2020 r. będzie można zrobić zakupy w galeriach handlowych z zachowaniem ścisłych zasad reżimu sanitarnego. W grudniu przewidziano dwie niedziele handlowe (13 i 20).

   

   

  Przerwa w zajęciach szkolnych – ówczesne ferie zimowe – została wyznaczona dla całego kraju w jednym terminie od 4 do 17 stycznia 2021 r.

   

   

  Rząd zapowiedział również realizacje planu 100 dni solidarności w walce z COVID, na którego składają się następujące etapy.

   

  • tzw. etap odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),

  • etap stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),

  • kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie).

  Więcej o kompleksowym planie 100 solidarności przeczytasz tutaj 

  Dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie rząd uzależnia od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań.

  Nowe zasady walki z epidemią COVID-19Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).