Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Nowy Starosta Vitkova z pierwszą wizytą w Kaletach

15 czerwca, 2023

Wczoraj, 14 czerwca 2023 r., nasze miasto odwiedziła trzyosobowa delegacja Miasta Partnerskiego Vitkov z Republiki Czeskiej. W skład delegacji wszedł nowy starosta Vitkova Pan Jakub Cihlář, dla którego była to pierwsza wizyta w Kaletach oraz Pani Sekretarz Šárka Petrtýlová i kierownik wydziału promocji Miasta Vitkov Pani Daniela Olbertova.
Tematem spotkania była organizacja wydarzeń w związku z obchodami 30 lecia współpracy partnerskiej pomiędzy Kaletami i Vitkovem, które przypadają na ten rok. Wstępnie ustalono, że w miesiącu wrześniu odbędą się wizyty mieszkańców miast partnerskich w Kaletach i Vitkowie. Natomiast w listopadzie planowane są uroczyste sesje, podczas których uhonorowane zostaną osoby, które w ciągu 30 lat przyczyniły się do rozwoju współpracy partnerskiej.
Podczas wczorajszego spotkania włodarzy obydwu miast, nasi goście odwiedzili ciekawe miejsca naszego miasta jak np. stanice rowerowe, Ichtiopark, zbiorniki wodne w Zielonej oraz spotkali się z seniorami Dziennego Domu Senior plus działającego przy MDK w Kaletach.

wizyta starosty Vitkowa w Kaletach

wizyta starosty Vitkowa w Kaletach

 

wizyta starosty Vitkowa w Kaletach

 

wizyta starosty Vitkowa w Kaletach

 

wizyta starosty Vitkowa w Kaletach

 

wizyta starosty Vitkowa w Kaletach

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).