Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Nowy wykonawca umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  

17 listopada, 2020
  • W związku z rozstrzygnięciem przetargu na świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, powstałych na terenie czterech Gmin w Województwie Śląskim, w dniu 16 listopada 2020 r. podpisana została umowa z nowym wykonawcą - konsorcjum firm: FCC Lubliniec Sp. z o.o. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Zabrzu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie złożyli najkorzystniejszą ofertę i tym samym z nimi została zawarta umowa na realizację przedmiotowego zadania.
    Przetarg przeprowadzała Grupa Zakupowa na mocy porozumienia z dnia 22 czerwca br., w skład której wchodzą Gminy: Kochanowice, Pawonków, Woźniki oraz Kalety jako lider tej grupy. Celem wspólnego przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia publicznego przez Grupę Zamawiającą było uzyskanie jak najniższych opłat za wywóz odpadów z posesji naszych mieszkańców.
    Zgodnie z warunkami przetargu nowy wykonawca będzie świadczyć usługi od dnia 1 stycznia 2021 r. na okres jednego roku. Zmiana wykonawcy nie wpływa na dotychczasowy sposób odbioru odpadów oraz nie powoduje wymiany pojemników na odpady zmieszane w zabudowie jednorodzinnej, które miasto zakupiło w 2019 r.

    Nowy wykonawca umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnychGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).