Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

O kwarantannie powiadomi automat  

16 listopada, 2020
 • Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, aby odciążyć pracowników tzw. Sanepidów, do kontaktów uruchomiona została ogólnopolska infolinia. Działania te mają przyśpieszyć i usprawnić przekazywanie informacji o nałożonej izolacji czy kwarantannie. Pytania związane z koronawirusem bądź wyjaśnienia dotyczące statusu kwarantanny kierować należy na infolinię pod numer telefonu: 22 25 00 115. Jako alternatywę dla tej formy komunikacji uruchomiono również specjalny formularz (https://www.gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne) pozwalający na szybki kontakt z sanepidem i usprawnia przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Z formularza należy skorzystać w przypadku gdy:

  • masz pozytywny wynik testu na koronawirusa (test PCR w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2),

  • miałeś(-aś) bliski kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2,

  • chcesz zgłosić kwarantannę w imieniu osoby zakażonej SARS-CoV-2 (która ma pozytywny wynik testu PCR), która nie ma narzędzi lub wiedzy potrzebnej do samodzielnej rejestracji,

  • chcesz zgłosić kwarantannę w imieniu osoby, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2, a nie ma narzędzi lub wiedzy potrzebnej do samodzielnej rejestracji.

  Dodatkowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zwolnione zostały z obowiązku wystawiania decyzji w formie papierowej.

  O kwarantannie powiadomi automatGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).