Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem – z wyjątkami – przedłużone do 25 kwietnia

14 kwietnia, 2021

Podczas dzisiejszej (14 kwietnia br.) konferencji prasowej Ministra Zdrowia, poinformowano o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa – z wyjątkami – do 25 kwietnia 2021 r. Od poniedziału, 19 kwietnia br. otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczona będzie możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem - z wyjątkami - przedłużone do 25 kwietnia

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.