Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Od jutra Kalety w strefie czerwonej

24 października, 2020
  • Dzisiaj, 23.10.2020 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego, minister Marleny Maląg oraz profesora Andrzeja Horbana. Od 24.10.2020 r. cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, co oznacza wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa przedstawionych poniżej. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: dystans społeczny, dezynfekcja, noszenie maseczki, aplikacja, wietrzenie pomieszczeń (DDMA+W). Od jutra podczas mszy świętych oraz innych nabożeństw w kościele lub kaplicy może przebywać 1 uczestnik na 7 m² powierzchni użytkowej świątyni, nie wliczając osób sprawujących kult religijny. Po ustaleniach z proboszczami kaletańskich parafii, zgodnie z metrażem poszczególnych kościołów w świątyniach może jednocześnie przebywać:

- parafia w Jędrysku 60 wiernych,

- parafia w Miotku 51 wiernych,

- parafia w Drutarni i Bruśku odpowiednio 33 i 17 wiernych.

Od jutra Kalety w strefie czerwonej

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.