Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Pokaż menu

Od jutra Kalety w strefie czerwonej  

24 października, 2020
 • Dzisiaj, 23.10.2020 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego, minister Marleny Maląg oraz profesora Andrzeja Horbana. Od 24.10.2020 r. cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, co oznacza wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa przedstawionych poniżej. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: dystans społeczny, dezynfekcja, noszenie maseczki, aplikacja, wietrzenie pomieszczeń (DDMA+W). Od jutra podczas mszy świętych oraz innych nabożeństw w kościele lub kaplicy może przebywać 1 uczestnik na 7 m² powierzchni użytkowej świątyni, nie wliczając osób sprawujących kult religijny. Po ustaleniach z proboszczami kaletańskich parafii, zgodnie z metrażem poszczególnych kościołów w świątyniach może jednocześnie przebywać:

  - parafia w Jędrysku 60 wiernych,

  - parafia w Miotku 51 wiernych,

  - parafia w Drutarni i Bruśku odpowiednio 33 i 17 wiernych.

   

  Od jutra Kalety w strefie czerwonejGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).