Czwartek, 9 lipca 2020r. | Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona

Od lipca zapraszamy do Ichtioparku

26 czerwca, 2020
  • Przypominamy, że już od 1 lipca wznawia działalność wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku. W sezonie wakacyjnym będzie ona funkcjonowała codziennie, 7 dni w tygodniu, od godz. 13.00 do 20.00. Mając na uwadze bezpieczeństwo korzystających z wypożyczalni, sprzęt wędkarski będzie każdorazowo dezynfekowany przed wydaniem go do użytku. Dodatkowo w każdy weekend (sobota i niedziela), począwszy od 4 lipca, czynna będzie również pasieka edukacyjna, w której będzie można na żywo podejrzeć pracę pszczelej rodziny, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach. Opiekunem pasieki będzie nasz kaletański pszczelarz p. Arkadiusz Kopyciok.

Od lipca zapraszamy do Ichtioparku

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.