Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Od poniedziałku powrót najmłodszych klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej

13 stycznia, 2021

Podczas ostatniej konferencji Ministra Zdrowia, jaka miała miejsce 11 stycznia 2021 r. przedstawiono informacje na temat powrotu dzieci do nauki stacjonarnej. Od poniedziałku, 18 stycznia br., uczniowie klas I – III szkół podstawowych wracają na zajęcia do placówek oświatowych. Lekcje odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pozostałe obostrzenia pozostają bez zmian.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.