Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Od soboty nowe obostrzenia dotyczące noszenia maseczek  

10 października, 2020
  • Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, od soboty, 10 października w całym kraju wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że nie tylko w sklepach czy środkach komunikacji, ale również na świeżym powietrzu będzie nakaz noszenia maseczek.

    W przypadku zwolnienia z obowiązku zakrywania ust i nosa z powodów związanych ze zdrowiem wymagane będzie przedstawienie, na żądanie policji lub staży gminnej, zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu potwierdzającego całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

    Informujemy, że w naszym mieście nadzór nad przestrzeganiem obowiązku noszenia maseczek będą sprawować funkcjonariusze kaletańskiego Komisariatu Policji.

    Od soboty nowe obostrzenia dotyczące noszenia maseczekGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).