Piątek, 3 lipca 2020r. | Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza

Ostrzeżenie meteorologiczne – burze z gradem

29 czerwca, 2020

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla obszaru Województwa Śląskiego.
Zjawisko/stopień zagrożenia: burze z gradem/1. Ważność: od godz. 10:00 dnia 29.06.2020 do godz. 20:00 dnia 29.06.2020 Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 100 km/h. Prawdopodobieństwo: 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.