Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Pamięci Marcina Walczaka  

08 września, 2020
 • Wczoraj, 7 września 2020 r., w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach odbyło się spotkanie upamiętniające piątą rocznicę tragiczniej śmierci śp. Marcina Walczaka – ówczesnego dyrektora tej placówki. Podczas kameralnej uroczystości odsłonięta została tablica pamiątkowa ku czci byłego dyrektora, która zawisła tuż przy drzwiach miejskiej książnicy.
  Spotkanie otworzył dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marian Lisiecki, który powitał gości oraz pokrótce przedstawił życiorys śp. Marcina Walczaka. Biblioteką kierował 14 lat. Zawsze z uśmiechem witał czytelników i dla każdego miał dobre słowo. Życzliwy, skromny, oddany swojej pracy i pasjom. Zginął tragicznie przed pięciu laty, wykonując obowiązki służbowe.
  Honorowego odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała małżonka śp. Marcina Walczaka – p. Brygida Walczak oraz burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Oddając hołd zmarłemu udano się także na cmentarz zapalić symboliczny znicz na Jego grobie.
  W spotkaniu udział wzięła najbliższa rodzina zmarłego dyrektora, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach oraz przedstawiciel biblioteki powiatowej.
  Tablica pamiątkowa była przygotowana przez Miasto już dużo wcześniej. Czekano jednak aby zawisła w siedzibie miejskiej biblioteki dopiero po remoncie i termomodernizacji całego budynku, co również zbiegło się z piątą rocznicą śmierci dyrektora.


  Pamięci Marcina WalczakaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).