Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Pamiętajmy o odśnieżaniu chodników

16 grudnia, 2022

W związku z obfitymi opadami śniegu, przypominamy naszym mieszkańcom o odśnieżaniu chodników wzdłuż swoich nieruchomości. Obowiązek ten wynika z ustawy z 13 września z 1996 r. „O utrzymaniu porządku w gminach”.
Jednocześnie prosimy mieszkańców, aby nie parkować samochodów na poboczach ulic przy posesjach, gdyż uniemożliwia to skuteczne odgarnięcie śniegu przez pojazdy odśnieżające ulice.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).