Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Pan Piotr Wicher z Kalet otrzymał nagrodę Marka Lokalna za utworzenie w naszym mieście śląskiej izby pamięci

22 sierpnia, 2023

Miło nam poinformować, że mieszkaniec naszego miasta, Pan Piotr Wicher, został laureatem tegorocznej edycji nagrody „Marka Lokalna”, plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska”.
Pan Piotr został doceniony w kategorii Produkt Turystyczny za utworzenie izby pamięci "Waszbret wele byfyja”, w której zebrane zostały eksponaty wyposażenia dawnych, tradycyjnych śląskich domostw. Głównym celem utworzenia tego miejsca było upamiętnienie dziedzictwa kulturowego i historycznego mieszkańców Górnego Śląska.
Serdecznie gratulujemy Panu Piotrowi tak zaszczytnego wyróżnienia i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji.
Izba pamięci mieści się w Kaletach Jędrysku. Jej zwiedzanie możliwe jest po uprzednim uzgodnieniu terminu pod numerem telefonu 695 309 302. Mile widziane grupy dzieci szkolnych i przedszkolnych. Wejście do izby pamięci jest bezpłatne. Zachęcamy do zwiedzania!

marka lokalna Piotr Wicher

marka lokalna Piotr Wicher

marka lokalna Piotr Wicher

marka lokalna Piotr Wicher

marka lokalna Piotr Wicher

marka lokalna Piotr Wicher

marka lokalna Piotr Wicher

marka lokalna Piotr Wicher
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).