Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Pasieka edukacyjna proekologicznym sukcesem  

07 września, 2020
  • Swoją wakacyjną działalność zakończyła zlokalizowana w Ichtioparku pasieka edukacyjna. Był to pierwszy sezon od jej powstania, gdzie pod okiem pszczelarza udostępniona została dla gości. Umożliwienie podglądania tych niesamowicie pożytecznych owadów okazało się nie lada atrakcją dla mieszkańców i odwiedzających nas turystów. Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, a także zakosztować kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. Z weekendu na weekend liczba odwiedzających sukcesywnie rosła, a kontakt ze słodką edukacja zapragnęli mieć mieszkańcy z najodleglejszych zakątków aglomeracji śląskiej.
    Przypomnijmy, że budowa kaletańskiej pasieki edukacyjnej współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014-2020.Od przyszłego sezonu turystycznego planowane są dodatkowe atrakcje związane z funkcjonowaniem pasieki m.in. wytyczenie miejsca do biwakowania, czy zobaczenie za pomocą specjalnych gogli co i jak widzi owad.
     

     

    Pasieka edukacyjna proekologicznym sukcesemGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).