Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Pierwsza wycieczka rowerowa za nami!

22 marca, 2023

W niedzielę, 19 marca, odbyła się pierwsza z serii wycieczek rowerowych organizowanych dla mieszkańców przez Urząd Miejski w Kaletach w ramach projektu "Kalety- ale jazda!". Niemal czterdziestu cyklistów poprowadził przez zimowe jeszcze bądź co bądź formalnie lasy instruktor turystyki kwalifikowanej rowerowej, zarazem pracownik urzędu - Jacek Lubos.
Rowerzyści niedzielną pętlę rozpoczęli spod urzędu, skąd przez Jędrysek, Truszczycę i skraj Kolonii Woźnickiej pojechali na Garbaty Mostek. Nad Małą Panwią, w naszej najnowszej stanicy rowerowej, nastąpiła krótka przerwa, po czym kawalkada przemieściła się do Zielonej na słodki poczęstunek w restauracji "Słono i Słodko". W późnych godzinach popołudniowych nastąpił powrót do Kalet. Już dziś zapraszamy na kolejny rowerowy wypad. Tym razem pojedziemy do Bruśka i na Krywałd. Zbiórka w niedzielę, 26 marca, na parkingu przy urzędzie miejskim, o godzinie 13.00. Zapraszamy!

wycieczka rowerowa marzec 2023

wycieczka rowerowa marzec 2023

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).