Piątek, 17 września 2021r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Pijany, skradzionym autem spowodował kolizję

05 czerwca, 2021
Pijany, skradzionym autem spowodował kolizję

Policjanci z Kalet zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który ukradł samochód i spowodował nim kolizję. Jakby tego było mało, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny tarnogórskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Tarnogórskiej w Kaletach. Według zgłoszenia prawdopodobnie pijany kierowca wjechał w przydrożny znak drogowy. Zgłaszający oraz inny kierowca trzymali go, aby ten nie uciekł.

Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci z Kalet. Po przyjeździe mundurowi zastali rozbite auto oraz znanego im osobiście 19-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili, że 19-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Szybko wyszło na jaw, że to nie koniec kłopotów nastolatka…

Okazało się, że volkswagen polo, którym kierował 19-latek, był kradziony. Młody mężczyzna ukradł pojazd sprzed jednej z restauracji w Kaletach i szybko rozbił się nim na przydrożnym znaku. Ponadto tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, dwaj szesnastolatkowie zgłosili, że 19-latek naruszył ich nietykalność cielesną, bijąc ich otwartą dłonią po twarzy.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszał zarzuty kradzieży, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Oprócz tego odpowie za kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii. /KPP w Tarnowskich Górach/

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Jedna odpowiedź do “Pijany, skradzionym autem spowodował kolizję”

1. Edward pisze:

Ukarać przykładnie