Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2020

22 października, 2020
  • W dniu 17 października 2020 r., w Drutarni, odbyło się uroczyste zakończenie lotów gołębi pocztowych kaletańskiej Sekcji PZHGP. Na uroczystość zaproszono hodowców z oddziałów Toszek, Pyskowice i Tworóg. Podczas zakończenia wręczono puchary dla najlepszych hodowców Sekcji. Zarząd PZHGP Sekcja Kalety dziękuje panu burmistrzowi Klaudiuszowi Kandzi za ufundowanie okolicznościowch pucharów.

Sekretarz Sekcji Andrzej Kocyba

Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2020

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.