Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

POGOTOWIE ZAKUPOWE  

17 października, 2020
 • W celu zapewnienia pomocy osobom, wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 Burmistrz Miasta Kalety informuje, iż z dniem 15 października 2020 r. zostaje ponownie uruchomiona pomoc usługowa dla mieszkańców Kalet. Pomoc ta będzie polegała na zrobieniu zakupów wyłącznie dla osób:

   

  1/ starszych, samotnych, pozbawionych opieki i pomocy rodziny,

  2/ osób niepełnosprawnych, samotnych pozbawionych opieki i pomocy rodziny.

   

  Osoby wymagające pomocy, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 34 352 76 43 lub 34 352 76 34, w dniach roboczych, w godzinach pracy Urzędu Miasta. W sprawach nagłych prosimy o kontakt: 608 026 227. W czasie rozmowy zostanie przeprowadzony wywiad na temat sytuacji zdrowotnej i rodzinnej, po którym pracownik socjalny dokona oceny zasadności udzielenia pomocy. Robienie zakupów będzie się odbywać w formie bezkontaktowej tj. osoba wymagająca pomocy będzie zobowiązana do przygotowania torby wraz z listą zakupów i środkami pieniężnymi na klamce drzwi zewnętrznych mieszkania lub domu (lub inne miejsce wskazane przez klienta).

  Ponadto informujemy iż jest możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu bezpośrednio w sklepie P. Jacka Olek Delikatesy Kalety, ul. 1 Maja 5G zamówienia przez telefon nr 34 357 85 93.

  POGOTOWIE ZAKUPOWEGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).