Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Pomoc Miasta Kalety dla Powiatu Tarnogórskiego na wykonanie projektu ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Ofiar Katynia w Kaletach Zielonej  

18 czerwca, 2020
  • Wzorem lat poprzednich Gmina Kalety zadeklarowała pomoc dla powiatu tarnogórskiego na realizację inwestycji drogowych w naszym mieście. Tym razem pomoc dotyczy projektu przebudowy nawierzchni jezdni ulicy Ofiar Katynia w Kaletach na odcinku od skrzyżowania z ul. Tarnogórską do skrzyżowania z ul. Wierzbową oraz budowy ciągu pieszo - rowerowego na ww. odcinku, w wysokości 50 % kosztów wykonania ww. zadania. Po przeprowadzeniu przez powiat przetargu na ww. cel najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę 82 000 zł. Do porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach wprowadzony zostanie projekt uchwały Rady Miejskiej w Kaletach w sprawie pomocy dla Powiatu Tarnogórskiego na ww. cel. w kwocie 41 000 zł. Idea budowy chodnika przy ulicy ofiar Katynia powstała podczas dorocznej konferencji dotyczącej Zielonej organizowanej przez Miasto Kalety. Zaproponowano wtedy formę współpracy z Powiatem mającą na celu doprowadzenia do rozpoczęcia ww. inwestycji. Inicjatorami byli z ramienia Miasta Kalety radna z Zielonej Mirosława Potempa oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Alojzy Rupik i radny Zygmunt Mirowski natomiast ze strony Powiatu Tarnogórskiego radny Eugeniusz Ptak.

    Pomoc Miasta Kalety dla Powiatu Tarnogórskiego na wykonanie projektu ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Ofiar Katynia w Kaletach ZielonejGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).