Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Ponad 300.000 zł. na realizację usług dla naszych mieszkańców

04 marca, 2024

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach pozyskał kwotę 340.068 zł w ramach Funduszu Solidarnościowego na realizację dwóch Programów Ministra Rodziny i Polityki Społecznej: „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 oraz „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.
Głównym celem Programów jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, a także wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi/osobami dorosłymi z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Więcej informacji na powyższy temat można uzyskać telefonicznie pod numerem: 34 352 76 43
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).