Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Premierowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kalety  

28 września, 2020
  • W minioną niedzielę, 27 września br., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się inauguracyjny koncert Zespołu Pieśni i Tańca KALETY. Zespół powstał w ramach realizacji projektu pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność". Jego członkami są utalentowani, najmłodsi mieszkańcy naszego Miasta. Podczas wczorajszego koncertu zaprezentowane zostały najbardziej znane dla naszego śląskiego regionu pieśni i tańce, a młodzi artyści wystąpili w tradycyjnych strojach rozbarsko-bytomskich. Wziął w nim udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz.
    Burmistrz Miasta składa serdeczne podziękowanie za zaangażowanie przy realizacji tego projektu dyrektorowi MDK Kalety Marianowi Lisieckiemu, instruktorom tańca p. Aliki Pitta oraz śpiewu p. Karolinie Dąbrowskiej Lisieckiej. Mamy nadzieję, że dziecięcy zespół z Kalet zyska za niedługo taką sławę i renomę jak Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, czego serdecznie życzymy.
    Środki na realizację zadania pozyskane zostały z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

    Premierowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca KaletyGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).