Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

Projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe na budowę kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew przekazany Radzie Miejskiej

05 kwietnia, 2023

Burmistrz Klaudiusz Kandzia przygotował na najbliższą sesję Rady Miejskiej projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe w wysokości 1 000 000 zł na wykonanie kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą. Kładka powstanie w miejscu mostu, który od kilkunastu lat był nieczynny z powodu złego stanu technicznego, a w konsekwencji pożaru doszło do jego całkowitej rozbiórki. Biorąc pod uwagę znaczenie tej przeprawy rzecznej dla niezmotoryzowanych mieszkańców, planujemy ponowne uruchomienie tak potrzebnego bezpośredniego połączenia Truszczycy z Kuczowem jeszcze w bieżącym roku.

kładka

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.