Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe na budowę kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew przekazany Radzie Miejskiej

05 kwietnia, 2023

Burmistrz Klaudiusz Kandzia przygotował na najbliższą sesję Rady Miejskiej projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe w wysokości 1 000 000 zł na wykonanie kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą. Kładka powstanie w miejscu mostu, który od kilkunastu lat był nieczynny z powodu złego stanu technicznego, a w konsekwencji pożaru doszło do jego całkowitej rozbiórki. Biorąc pod uwagę znaczenie tej przeprawy rzecznej dla niezmotoryzowanych mieszkańców, planujemy ponowne uruchomienie tak potrzebnego bezpośredniego połączenia Truszczycy z Kuczowem jeszcze w bieżącym roku.

 

kładka
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).