Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Projektowanie hali sportowej rozpoczęte

08 sierpnia, 2023

Dzisiaj 8.08.2023 r. została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na realizację zadania pn.:”Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach” z firmą PRIMTECH Szymon Kita z Tarnowskich Gór. Projekt będzie obejmował wykonanie hali z zadaszeniem łukowym o konstrukcji metalowej z powłoką membranową, w której zostanie zaprojektowane boisko wielofunkcyjne o powierzchni 20m x 40m o nawierzchni z poliuretanu wyposażone w pola do gry: piłki halowej, piłki ręcznej siatkówki i koszykówki. Wewnątrz hali zostanie zaprojektowane zaplecze sanitarno-szatniowe. Jednocześnie obiekt wyposażony zostanie w mobilne strzelnice laserowe (wirtualne), trybuny i ławki. Koszt wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wyniesie 89.175,00 zł (brutto).

Po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę Miasto Kalety przystąpi do procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy na realizację zadania polegającego na budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach. Planowane zakończenie inwestycji grudzień 2024 roku.

Inwestycji jest współfinansowana i realizowana w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich" – OLIMPIA 2023. W ramach programu Miasto Kalety na realizację przedsięwzięcia otrzymało dofinansowanie w kwocie 2 450 000,00 zł.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).