Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Promocja Kalet podczas XI Kołobrzeskiej Nocy Poetów

12 lipca, 2023

W ubiegłym miesiącu, mieszkanki naszego miasta p. Małgorzata Orzechowska-Brol oraz p. Agata Kostka brały udział w XI Kołobrzeskiej Nocy Poetów organizowanej przez Stowarzyszenie Autorów Polskich. Obie panie są członkami kaletańskiej grupy poetyckiej „Wena” działającej przy Miejskim Domu Kultury. Na swoim koncie mają wiele tomików poezji, a literatura jest ich pasją. W Kołobrzegu prezentowały swoją twórczość oraz brały udział w spotkaniach poetyckich, nie zapominając jednocześnie o naszym mieście, które chętnie promowały. Teraz Leśny zakątek Śląska stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny.

Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia dziękuje za wspaniałą promocję Kalet oraz życzy wielu kolejnych sukcesów literackich.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).