Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Przebudowa centrum Kalet – są środki na realizację!

25 października, 2021
  • Dzisiaj ukazała się lista przedsięwzięć jakie zostaną dofinansowane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Tym samym miło nam poinformować, że wśród wielu inwestycji z województwa śląskiego do realizacji zakwalifikował się projekt miasta Kalety pn. „Przebudowa centrum miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej”. Na realizację tego przedsięwzięcia Miasto pozyskało ponad 2,6 mln złotych bezzwrotnej dotacji, zaś jej wartość kosztorysowa wynosi 3.473.000,00. Inwestycja posiada już pełną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę. Po wprowadzeniu zadania przez Radę Miejską do budżetu miasta, rozpocznie się przygotowanie procedury przetargowej. Realizacja zadania zaplanowana została na rok 2022. Przebudowane zostanie centrum miasta od placu targowego, aż do budynku banku, dzięki czemu powstanie funkcjonalna i nowoczesna przestrzeń publiczna.

widok centrum miasta

Przebudowa centrum Kalet - są środki na realizację!

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.