Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Przedsiębiorcy z Kalet nie dali się pokonać pandemii  

29 grudnia, 2020
  • Mijający rok nie był łaskawy dla przedsiębiorców. Szczególnie tych prowadzących małe i średnie firmy, którzy częściej niż zazwyczaj musieli zmierzać się z wyzwaniami i trudnymi decyzjami, aby móc dalej prowadzić swoją działalność w tych trudnych dla wszystkich czasach. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo pandemii nadal wzrasta ilość przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy.
    Według raportu CEIDG w grudniu 2020 roku w mieście Kalety było zarejestrowanych 509 firm. Liczba firm w porównaniu z rokiem 2019 wzrosła o 14 przedsiębiorców i są to firmy z branż: wykonywanie robót budowlanych wykończeniowych, fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, transport drogowy towarów, działalność w zakresie pozostałych form edukacji, produkcji konstrukcji metalowych oraz usług związanych z zakładaniem stolarki budowlanej.

    Przedsiębiorcy z Kalet nie dali się pokonać pandemiiGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).