Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Przeprawa pieszo-rowerowa w Zielonej oddana do użytku

04 stycznia, 2023

Z nowym rokiem do użytku mieszkańców Kalet oddany został most w ciągu ulicy Stawowej w Zielonej. Most ten stanowi bardzo ważną rolę komunikacyjną terenów przy zbiornikach wodnych. Dlatego też, gdy pojawiła się konieczność jego remontu, władze samorządowe podjęły decyzję o pomocy finansowej dla Powiatu na realizację tej inwestycji. Radni jednogłośnie zaakceptowali uchwałę, na mocy której została udzielona pomoc w wysokości 50% kosztów całkowitych, lecz nie większych niż 154.000 zł. W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej koszt tej inwestycji został określony na kwotę 308.041,20 zł.
Dziękujemy władzom powiatu tarnogórskiego za realizację tej inwestycji oraz sfinansowanie jej kosztów w wysokości 50%.

 

wyremontowany drewniany most w Kaletach Zielonej

wyremontowany drewniany most w Kaletach Zielonej

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).