Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Przywróćmy błękitne niebo w Mieście Kalety

23 czerwca, 2022

Doskonale wszyscy wiemy jak ważne jest dla nas czyste powietrze. W naszym kraju, zwłaszcza w sezonie grzewczym oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej UE. Jest to niedopuszczalne! Niemalże przez ¼ dni w roku występują przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczeń. Są dni, kiedy smog w naszych miasta sięga poziomów z New Delhi czy Pekinu. Taki rodzaj smogu powstaje przede wszystkim w sezonie zimowym, przez niewłaściwe ogrzewanie domów. Z racji tego, że sezon grzewczy jest już za nami-to właśnie ten moment, aby podjąć decyzję dotyczącą wymiany przestarzałego ogrzewania. Poniżej przedstawiamy możliwe formy wsparcia.
Ponadto informujemy, że dofinansowanie do budynków wielorodzinnych jest w trakcie przygotowań. Przewidywany okres wdrożenia programu „Ciepłe Mieszkanie” planuje się na koniec II kwartału 2022 roku. Jakie będą zasady programu i kto będzie mógł skorzystać z dofinansowania? O tym, już wkrótce.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.