Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Raport o stanie gminy  

09 czerwca, 2020
  • Burmistrz Miasta Kalety 29 maja br. przedstawił Radzie Miejskiej w Kaletach raport o stanie gminy za 2019 rok. Raport będzie rozpatrywany na sesji absolutoryjnej. Konieczność sporządzenia raportu wynika ustawy o samorządzie gminnym. „Raport o stanie gminy Kalety w 2019 r.” jest jednym z dokumentów strategicznego planowania rozwoju naszego Miasta. Raport to swoiste spojrzenie na aktualną, wewnętrzną i zewnętrzną sytuację Gminy w poszczególnych dziedzinach jej funkcjonowania, który pozwoli wskazać wyzwania, jakie stoją przed nami w kolejnych latach. Raport zawiera wyłącznie fakty. Ich ocena sprowadza się do odpowiedzi na pytania: „Co widać?”, „Jakie zjawiska -dobre, czy niekorzystne, rzucają się w oczy?” Wyciąganie wniosków, to zadanie należące w głównej mierze do Czytelnika raportu. W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcom przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 28aa ust. 6 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

     

    Raport o stanie gminy za rok 2019 – pobierz

    Raport o stanie gminyGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).