Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wspiera kaletańskich Seniorów  

07 grudnia, 2020
  • Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne z Kalet otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach w ramach małych grantów senioralnych w roku 2020 na działania mające na celu m.in. aktywizację seniorów w okresie pandemii.
    Grant w wysokości 10.000 złotych przeznaczony został na realizację zadnia pn. „Przez sport i ruch do zdrowia i sprawności”. W ramach projektu zakupiono sprzęt do rehabilitacji domowej tj. treningowe rowerki stacjonarne, masażery oraz piłki do ćwiczeń. Komplety urządzeń otrzymali wszyscy członkowie Stowarzyszenia.
    Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania prezes Stowarzyszenia p. Marii Rogocz za złożenie wniosku i koordynowanie projektu, dzięki któremu osoby starsze, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, mogą aktywnie spędzać czas nie wychodząc z domu.
    Dziękujemy przede wszystkim Marszałek Województwa Śląskiego p. Izabeli Domogała za zaangażowanie, pomoc i wsparcie kaletańskich Seniorów.

    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wspiera kaletańskich SeniorówGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).