Czwartek, 8 grudnia 2022r. | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Relacja z Festynu w Kuczowie

08 września, 2022

4 września 2022 r., odbył się festyn rodzinny w Kuczowie. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury w Kaletach. Niedzielne popołudnie rozpoczęło się od atrakcji dla najmłodszych w strefie sportu przygotowanej przez Rodzinne Centrum Sportu Koski Trenuje. O godzinie 17.00 koncertowała Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Mariana Lisieckiego, a zaraz po naszych dęciakach, na scenie wystąpiła wokalistka Dominika Ślimok. Festyn zwieńczył koncert zespołu FREJE oraz zabawa taneczna z dj’em.
Podczas wydarzenia, jak zwykle aktywna była Eko-Strefa, w której mieszkańcy mogli zasięgnąć porad kaletańskiego ekodoradcy, a nasi najmłodsi zagrać w ekologiczną grę terenową. Atrakcją był także wóz strażacki, w którym każde dziecko mogło zasiąść i choć na chwilę poczuć się prawdziwym druhem OSP.
Burmistrz Miasta Kalety składa podziękowania dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu, Zarządowi LKS Małapanew Kuczów za współorganizację wydarzenia, a także druhom z kaletańskiej OSP na czele z prezesem Henrykiem Złotoszem i naczelnikiem Kazimierzem Złotoszem oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.