Niedziela, 26 czerwca 2022r. | Imieniny: Jana, Pawla

Relacja z wyścigu Kalyckie Szutry w Zielonej

27 maja, 2022

Zapraszamy do obejrzenia relacji video przygotowanej przez redakcję Tygodnika Gwarek z wyścigu rowerowego “Kalyckie Szutry”, jaki odbył się 15 maja 2022 r. w Zielonej.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.