Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

Rozpoczęła się przebudowa ul. Krótkiej w Jędrysku

16 września, 2020
  • Miasto Kalety rozpoczęło przebudowę ulicy Krótkiej w Kaletach wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Ulica ta stanowi główny dojazd do istniejących miejsc postojowych przy kościele parafialnym w Jędrysku, które utworzone zostały w celu odciążenia i zapewnienia płynności ruchu ulicą ks. Rogowskiego.
    Wykonawcą robót jest Firma POL BRUK z Poczesnej. Przebudowane zostanie 137 metrów drogi o szerokości 5 metrów. Nawierzchnia ulicy oraz zjazdy do posesji wykonane zostaną z betonowej kostki brukowej. Koszt przebudowy tego odcinka drogi wyniesie 276.725,76 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 30 listopada 2020 r.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Krótkiej w Jędrysku

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.