Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Rozpoczynamy procedurę projektową dla budowy kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew  

07 października, 2020
 • 16 czerwca br. doszło do pożaru podczas którego częściowo spłonął drewniany most na rzece Mała Panew łączący Kuczów z Truszczycą. Most ten od kilkunastu lat był nieczynny z powodu złego stanu technicznego, a w konsekwencji pożaru doszło do jego całkowitej rozbiórki. Biorąc pod uwagę znaczenie tej przeprawy rzecznej dla niezmotoryzowanych mieszkańców Kuczowa i Truszczycy, Burmistrz przygotuje na najbliższą sesję Rady Miejskiej projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe na wykonanie projektu kładki pieszej w ww. lokalizacji. Liczymy na szybką realizację zadania i ponowne uruchomienie tak potrzebnego dla mieszkańców bezpośredniego połączenia Truszczycy z Kuczowem.

   

  Teren przeprawy po rozbiórce mostu w Truszczycy

   

   

  Rozpoczynamy procedurę projektową dla budowy kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała PanewGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).