Wtorek, 26 października 2021r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Rozstrzygnięto konkurs miejski na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród

16 września, 2021
  • Tradycyjnie, jak co roku, również tego lata Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłosił konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród. Pomysłowości i oryginalności w tworzeniu rabat, kwietników oraz dekoracji balkonów naszym mieszkańcom nie brakowało, dlatego zdecydowano, że w roku 2021 wyróżnieni zostaną: p. Renata Kwiecińska, p. Jan Sporek oraz p. Magdalena Gambuś.
    Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas październikowej sesji Rady Miejskiej, o czym laureaci zostaną poinformowani listownie.
    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Ogród Pani Renaty Kwiecińskiej

zdjecie ogrodu

Ogród Pana Jana Sporek

zdjęcie oghrodu

Balkon Pani Magdaleny Gambuś

zdjęcie balkonu

Rozstrzygnięto konkurs miejski na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.