Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Seniorzy z Ustronia odwiedzili Kalety

08 września, 2023

W dniach 1-3 września 2023 r. w Kaletach gościła 30-osobowa grupa seniorów z partnerskiego miasta Ustroń. W piątek Miasto Kalety zorganizowało dla swoich gości wizytę w zespole pałacowo-parkowym w Koszęcinie połączoną ze zwiedzaniem siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". W godzinach popołudniowych grupa zakwaterowała się w ośrodku wczasowym "Zielona" w Zielonej.
Sobotni poranek upłynął pod znakiem turystyki pieszej. Ustroniacy, wraz z pracownikiem Urzędu Miejskiego, udali się na 9 kilometrową wycieczkę szlakiem Zielona Pętla, który został uwieńczony południową kawą i pączkami. Po południu emeryci wyjechali zwiedzać nasze miasto powiatowe, w którym odbywał się akurat piknik militarny. Ostatni dzień pobytu nasi goście spędzili na "Święcie Ryby" w Ichtioparku, po czym udali się w drogę powrotną do ustrońskiego uzdrowiska.

 

wizyta seniorów z Ustronia w Kaletach

wizyta seniorów z Ustronia w Kaletach

wizyta seniorów z Ustronia w Kaletach

wizyta seniorów z Ustronia w Kaletach

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).