Poniedziałek, 26 lutego 2024r. | Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Pokaż menu

Spłonął most na Małej Panwi łączący Kuczów z Truszczycą  

17 czerwca, 2020
  • Wczoraj, 16 czerwca 2020 r., doszło do pożaru, podczas którego częściowo spłonął drewniany most na rzece Mała Panew łączący Kuczów z Truszczycą. Most ten od kilkunastu lat był nieczynny z powodu złego stanu technicznego, jednakże z powodu wczorajszego pożaru korzystanie z obiektu jest surowo wzbronione. Dlatego obowiązuje całkowity zakaz wstępu na obiekt, który stanowi strefę zagrożenia, a przebywanie na nim grozi śmiercią lub kalectwem. Do konstrukcji mostu przymocowany jest rurociąg zasilający w wodę mieszkańców Truszczycy. W związku z pożarem zaszła konieczność wykonania przewiertu pod rzeką w celu przeprowadzenia tam ww. rurociągu. Wynika to z ryzyka uszkodzenia obecnie istniejącej instalacji i odcięcia mieszkańców Truszczycy od dostaw wody. W związku z powyższym, Miasto Kalety rozpoczęło procedury mające na celu możliwie jak najszybszą przebudowę wodociągu na zagrożonym odcinku. Z informacji uzyskanych od przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej do pożaru doszło najprawdopodobniej na skutek zapruszenia ognia. Miasto Kalety zgłosiło zdarzenie na policję w celu ustalenia sprawców pożaru.

    Zdjęcia pochodzą z profilu Facebook Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach

    Spłonął most na Małej Panwi łączący Kuczów z TruszczycąGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).