Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Spotkanie grupy zakupowej energii elektrycznej

08 lipca, 2024

W dniu 8.07.2024 r. w sali sesyjnej w Kaletach miało miejsce spotkanie Grupy Zakupowej Kalety, skupiającej 16 gmin: Boronów, Ciasna, Dąbrowa Zielona, Dobrodzień, Herby, Kalety, Kochanowice, Kolonowskie, Konopiska, Koszęcin, Krupski Młyn, Pawonków, Przyrów, Tworóg, Woźniki oraz Zębowice. Tegoroczny przetarg na zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia przestrzeni publicznej i obiektów Gmin skupionych w Grupie Zakupowej Kalety i ich jednostek organizacyjnych na rok 2025 wygrały następujące firmy:

1) dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia przestrzeni publicznej - firma RENPRO Sp. z o.o. Szczecin przy cenie energii 656,77 zł/MWh (zeszłoroczna cena 771,07 zł/MWh)

2) dostawa energii elektrycznej dla potrzeb obiektów – firma TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. Kraków przy cenie energii 662,85 zł/MWh (zeszłoroczna cena 882,74 zł/MWh)

3) dostawa energii elektrycznej w ramach umowy kompleksowej dla potrzeb obiektów z instalacjami wytwórczymi (PV) – firma TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. Kraków przy cenie energii 674,50 zł/MWh (zeszłoroczna cena 740,89 zł/MWh).

Jak widać przetarg przyniesie znaczne oszczędności dla gmin skupionych w grupie zakupowej.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.