Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Spotkanie Seniorów w Kaletach

04 lipca, 2023

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszym mieście Seniorów z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów z partnerskiego Ustronia. 50-cio osobowa grupa zwiedziła nasze atrakcje turystyczne m.in. kaletański park tematyczny Ichtiopark z pasieką edukacyjną, Aleję Dębów w Truszczycy oraz zbiorniki wodne w Zielonej. Mieszkańcy uzdrowiskowego Ustronia byli pod wrażeniem walorów przyrodniczych Kalet, a w szczególności ilością lasów sosnowych jakie otaczają nasze miasto.
Głównym punktem wizyty Seniorów w Kaletach było spotkanie z członkami kaletańskiego koła Emerytów i Rencistów, Dziennego Domu Senior Plus, a także Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego. W Miejskim Domu Kultury, gdzie powitała ich przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz dyrektor MDK-u Marian Lisiecki, Seniorzy dzielili się dobrymi praktykami i wymieniali doświadczenia w działalności swoich organizacji. Nie obyło się bez części artystycznej, wspólnych śpiewów i recytacji poezji.
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia dziękuje p. Bogumile Czyż-Tomiczek – prezesowi Związku Emerytów i Rencistów z Ustronia za zorganizowanie przyjazdu członków ustrońskiego Koła Emerytów i Rencistów do naszego miasta i nawiązanie współpracy z kaletańskimi grupami Seniorów. Rewizyty oraz kolejne spotkania Seniorów w obu miastach planowane są na wrzesień. Pielęgnacja takiej współpracy jest bardzo istotna i mamy nadzieję, że dostarczy wielu ciekawych doświadczeń dla grup Seniorów z obu miast partnerskich.

Seniorzy z Ustronia z wizytą w Kaletach

Seniorzy z Ustronia z wizytą w Kaletach

 

Seniorzy z Ustronia z wizytą w Kaletach

 

Seniorzy z Ustronia z wizytą w Kaletach

 

Seniorzy z Ustronia z wizytą w Kaletach

 

Seniorzy z Ustronia z wizytą w Kaletach

 

Seniorzy z Ustronia z wizytą w Kaletach

 

Seniorzy z Ustronia z wizytą w Kaletach

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).