Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Spotkanie z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu

15 kwietnia, 2021

W związku z trwającymi uzgodnienia przebiegu gazociągu poprzez obszar naszego miasta, Urząd Miejski w Kaletach organizuje spotkanie z mieszkańcami, którzy są właścicielami terenów, przez które planowany jest przebieg gazociągu. Z ww. osobami, z którymi firma projektująca gazociąg nie dopełniła jeszcze wszystkich formalności skontaktuje się w najbliższym czasie telefonicznie pracownik Urzędu Miejskiego w Kaletach w celu zaproszenia na spotkanie i ustalenia godziny spotkania, które jest zaplanowane na czwartek 22 kwietnia. Poprzez organizację tego spotkania Miasto Kalety postanowiło wspomóc firmę I-PROJEKT Gliwic projektującą gazociąg w załatwianiu kwestii formalnych, ponieważ szybkie wykonanie projektu przyspieszy również budowę gazociągu, co jest w interesie wszystkich mieszkańców naszego miasta. Mieszkańcy będą umawiani indywidualnie z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.