Piątek, 17 września 2021r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

04 sierpnia, 2021
  • We wtorek, 3 sierpnia br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, XXVII sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 12 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.
    W trakcie sesji złożono gratulacje komendantowi policji w Kaletach p. Tomaszowi Olczykowi z okazji awansu zawodowego, a następnie radni podjęli uchwały:
    Nr 232/XXVII/2021 w sprawie zmian budżetu Miasta Kalety na 2021 rok.
    Nr 233/XXVII/2021 w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2029.
    Nr 234/XXVII/2021 w sprawie przystąpienia do opracowania projektu Strategii Rozwoju Miasta Kalety do 2030 oraz określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu strategii.

Małgorzata Mazur

wręczenie gratulacji komendantowi komisariatu policji w Kaletach Tomaszowi Olczykowi

Sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.