Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Sprawozdanie ze sprzedaży węgla

27 kwietnia, 2023

Gmina Kalety zakończyła właśnie sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach. Decyzją Burmistrza, Klaudiusza Kandzi, już w połowie października zeszłego roku, czyli jako jedna z pierwszych gmin w Polsce, przystąpiliśmy do realizacji rządowego programu.
Łącznie do Kalet za pośrednictwem samorządu trafiło 1225 ton węgla, co pozwoliło zapewnić ogrzewanie w okresie zimowym 588 rodzinom. Cała akcja trwała od połowy października do 15 kwietnia i w tym czasie nasi mieszkańcy złożyli 912 wniosków o zakup węgla na preferencyjnych warunkach.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).