Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca

Środki Funduszu Inwestycji Samorządowych na remont ulicy Twardowskiego w Jedrysku

29 lipca, 2020

Miasto Kalety otrzymało promesę na kwotę 637.127,00 zł z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach Tarczy dla Samorządów. Środki te gminy mogą wykorzystać na lokalne inwestycje takie jak np. remonty dróg. Po otrzymaniu dotacji, o którą Miasto będzie wnioskować, planowane jest aby przeznaczyć ją na remont ulicy Twardowskiego w Jędrysku. Na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej zabezpieczone zostaną już środki na ten cel. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.