Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

STOP PRZEMOCY!  

28 kwietnia, 2020
 • Przeżywamy obecnie trudny dla nas wszystkich czas, mierząc się ze skutkami epidemii wywołanej rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. W tym niełatwym dla całego społeczeństwa czasie, należy zwrócić uwagę na szczególną grupę, jaką są osoby doznające przemocy w rodzinie. Zapewnienie w tym czasie sprawnego funkcjonowania instytucji i organizacji samorządowych, może być szczególnie utrudnione. Taki stan wymusza zmianę sposobu i form udzielania pomocy, czego wymaga zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego zarówno osób i rodzin doświadczających przemocy, a także osób realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. W celu realizacji powyższych działań, szczególnie ważna jest obecnie możliwość wykorzystania zdalnych kanałów komunikacji np. rozmów telefonicznych czy korespondencji mailowej.

  Wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczających przemocy w rodzinie można uzyskać dzwoniąc na numery telefonów:

  22 828 11 12 telefon Zaufania dla Ofiar i Sprawców Przemocy Seksualnej,

  801 120 002 Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia",

  116 111 telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  34 352 76 43 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach

  32 796 09 13 Komisariat Policji w Kaletach

  997, 112 telefony alarmowe

   

  Renata Czudaj

  Kierownik MOPS w Kaletach

   

  STOP PRZEMOCY!Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).