Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Strażacy z kaletańskiej OSP patrolowali zbiorniki wodne w Zielonej  

27 lipca, 2020
  • Pogoda w weekend dopisała, a słońce i wysoka temperatura zachęciły naszych mieszkańców do spędzenia wolnego czasu nad zbiornikami wodnymi w Zielonej. Jednak jak już wcześniej informowaliśmy, ze względu na sytuację epidemiczną i mając na względzie bezpieczeństwo wypoczywających, Miasto Kalety nie uruchomiło w tym roku miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli w Zielonej. Wielu wypoczywających szuka jednak ochłody w kąpielach, co jest zakazane ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się wirusa, jak i braku ratowników wodnych w tym miejscu.
    Tym bardziej Miasto Kalety dziękuje druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach za patrole, których się podjęli na zbiornikach wodnych w Zielonej podczas tego weekendu. Nad bezpieczeństwem wypoczywających strażacy czuwali monitorując akwen łodzią motorową jaką burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia przekazał kaletańskiej OSP w 2018 roku. Zakup łodzi możliwy był dzięki dotacji jaką nasze miasto otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

    Strażacy z kaletańskiej OSP patrolowali zbiorniki wodne w ZielonejGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).