Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów

06 września, 2022

Od 1 września można składać wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów. O stypendium ubiegać się mogą uczniowie klas V, VI,VII i VIII szkół podstawowych, i ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach szczebla co najmniej wojewódzkiego.
Wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety składać można w Urzędzie Miejskim od 1.09.2022 r. do 30.09.2022 r., w przypadku studentów do 31.10.2022 r. Formularze wniosków można pobrać TUTAJ lub w Centrum Usług Wspólnych (III piętro).

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.